Unia naciska na Polskę

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Zwrot, który dokonał się w Polsce podczas wyborów parlamentarnych, nie podoba się Brukseli. W nieoficjalnych wypowiedziach unijni urzędnicy „życzliwie ostrzegają”, przypominając o możliwości wstrzymania dopłat dla Polski.

Choć formalnie w relacjach z Brukselą nic się nie zmieniło, anonimowe wypowiedzi urzędników UE wskazują na coś zgoła innego. Brukseli nie podoba się wybór Polaków. Rozmówcy twierdzą, iż do tej pory Unia starała się patrzeć przez palce na pewne sporne sytuacje, ponieważ odpowiadał jej ogólny kierunek rządów w Polsce. Teraz pojawiły się obawy, że nowe władze nie będą tak posłuszne Brukseli. Stąd pojawiły się próby nacisku czy wręcz straszenie odebraniem unijnych funduszy.

Nowego rządu najbardziej obawiają się Niemcy, ponieważ nadal drażliwa pozostaje kwestia imigrantów. – Zawsze możemy wstrzymać wypłaty kilku miliardów euro z unijnych funduszy. Juncker jest człowiekiem Merkel. Jeżeli ona mu da odpowiedni sygnał, to tak będzie – mówi chcąca zachować anonimowość urzędniczka. – Berlin zacznie naciskać na Komisję Europejską, by przyjrzała się jak są wydawane unijne fundusze – dodaje inny przedstawiciel UE.

MGOT/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks