Ursula von der Leyen przewodniczącą KE. Winnicki niszczy rządową propagandę przytaczając po prostu słowa polityków PiS

Ursula von der Leyen/fot. YouTube/tagesschau

Ursula von der Leyen została zatwierdzona przez Parlament Europejski na przewodniczącą Komisji Europejskiej. W głosowaniu wygrała kilkoma głosami nadwyżki potrzebnego do uzyskania bezwzględnej aprobaty europosłów. Poseł Robert Winnicki przy tej okazji ostro podsumował schizofrenię rządowej propagandy, która nagle „obudziła się”, że von der Leyen jednak nie jest niczym dobrym dla Polski.

Za wyborem głosowało 383 unioposłów, w tym członkowie PiS. Przeciwko było 327, zaś 22 wstrzymało się od głosu.

– To ogromny zaszczyt dla mnie, że zostałam wybrana na to stanowisko. Dziękuję serdecznie za pokładane we mnie zaufanie. To jest zaufanie wobec Europy. To wiara w silną, zjednoczoną Europę od wschodu po zachód, od południa po północ. To wiara w Europę, która jest gotowa do walki o przyszłość zamiast wzajemnego zwalczania się. Państwo zaufali Europie, która będzie mogła wziąć na swoje barki, wspólnymi siłami, wszystkie wielkie wyzwania naszych czasów – powiedziała Ursula von der Leyen i dodała, że „naszym celem jest silna i zjednoczona Europa”.

Poseł Robert Winnicki zwrócił uwagę, że promowana przez PiS bliska współpracownik Angeli Merkel nagle przestała być „dobrą opcją”. – Zachęcam Państwa do zapoznania się z czterema poniższymi screenami. Pierwsze trzy sprzed dwóch tygodni, ostatni – dzisiejszy – napisał na Twitterze szef Ruchu Narodowego. – W tych czterech obrazkach zawiera się sedno filozofii, strategii, zręczności i horyzontów intelektualnych rządu PiS w polityce zagranicznej – dodał lider Konfederacji.

Na zamieszczonych screenach widzimy wychwalanie von der Leyen niczym „sukcesu rządu”, zaś w najnowszym stwierdzenie Witolda Waszczykowskiego, że „jeśli w ubiegłym tygodniu mieliśmy jakieś nadzieje, że pani von der Leyen będzie prowadzić politykę umiarkowaną, to dzisiaj zaproponowała politykę skrajnie lewicową, czerwoną, zieloną”. No cóż za zaskoczenie…

medianarodowe.com, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.