USA: Zatrzymano podejrzanego o wysyłanie bomb

Mężczyzna, który wysyłał w paczkach bomby do ważnych osobistości w USA został zatrzymany przez FBI. Pakunki wysyłane były do krytyków prezydenta Donalda Trumpa.

– Resort sprawiedliwości USA potwierdza, że FBI zatrzymało na Florydzie osobę podejrzaną o rozsyłanie przesyłek z bombami – poinformowała na Twitterze Sarah Isgur Flores, rzecznik ministerstwa sprawiedliwości. Żadna z paczek nie eksplodowała.

W rozmowie z Reuters powiedziano, że zatrzymany 50-latek jest „głównym podejrzanym w tej sprawie”, ale służby sprawdzają kilku innych potencjalnych podejrzanych.

Od wtorku przechwycono paczki adresowane do Baracka Obamy, Joe Bidena (byłego wiceprezydenta), Hillary Clinton oraz Roberta de Niro. Inna została wysłana do siedziby CNN na Manhattanie z Johnym Brennanem (byłym dyrektorem CIA) jako adresatem. Przesyłki z bombami otrzymali także Eric Holder, były prokurator generalny i minister sprawiedliwości oraz Maxine Waters, kongresmenka.

W piątek przejęto kolejne podejrzane paczki, wysyłane do demokratycznego senatora Cory’ego Bookera i do byłego dyrektora wywiadu krajowego Jamesa Clappera; kilka godzin później, już po zatrzymaniu podejrzanego, telewizja CNN podała, że władze Kalifornii sprawdzają następną podejrzaną przesyłkę, wysłaną do demokratycznej senator tego stanu Kamali Harris.

Według FBI, bomby zostały skonstruowane według planów powszechnie dostępnych w Internecie. – Możliwe, że zostały albo zostaną wysłane kolejne paczki – powiedział Bill Sweeney z FBI. Dodał również, że „urządzenia te powinny być traktowane jako niebezpieczne”.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.