USA znoszą zakaz eksportu krajowej ropy

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

USA zniosły zakaz eksportu ropy naftowej. Może to spowodować obniżkę cen tego surowca na rynku światowym i uderzyć w finanse Rosji, która już teraz cierpi z powodu niskiej wartości ropy.

Obowiązujący od 40 lat w USA zakaz sprzedaży ropy poza jej granice został zniesiony. Obie izby amerykańskiego parlamentu uchwaliły w piątek zniesienie zakazu eksportu, a Biały Dom zapowiada, że zatwierdził tę uchwałę. Decyzja ma być spowodowana gwałtownym wzrostem wydobycia ropy na terenie Stanów Zjednoczonych i braku miejsca w zbiornikach magazynujących.

Jeżeli Obama rzeczywiście zatwierdzi decyzję parlamentu, to będzie oznaczało, że USA zaczną sprzedawać swój surowiec na całym świecie. Przyczyni się to do obniżki cen ropy na świecie, które są już niskie w związku z sankcjami nałożonymi na Rosję, dużą podażą ropy i spowolnieniem gospodarczym Chin wpływającym na spadek popytu.

To może być niejedyny cios wymierzony w Moskwę. USA planują sprzedaż swojego skroplonego gazu do Europy, więc rosyjski Gazprom może mieć silną konkurencję w tej części świata.

Szy/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.