Ustawa genderowa na Malcie

Mimo konstytucyjnego zapisu, który deklaruje, że oficjalną religią jest katolicyzm, Malta wprowadziła u siebie ustawę genderową. Jest to efekt działań Partii Pracy, która od 2013 sprawuje rządy.

Pod naciskiem Heleny Dalli, minister swobód obywatelskich, Malta przyjęła genderową ustawę, którą podyktowało lobby LGBT. W grudniu 2013 r. byłam pierwszym ministrem uczestniczącym w Międzynarodowym Forum Obojniaka, które po raz pierwszy odbyło się na Malcie. Wyszłam stamtąd zdecydowana do oceny sytuacji tutaj, na Malcie i jestem dumna, że ta ustawa gwarantuje prawo do integralności cielesnej i autodeterminacji – powiedziała Helena Dalli.

Środowiska dewiantów nie kryją radości. – Twierdzić, że ta ustawa jest ważnym i rewolucyjnym etapem na rzecz praw ludzkich jest prawie eufemizmem. Powinno ono posłużyć jako referencja i aspiracja dla innych krajów europejskich, które muszą ulepszyć ich kryteria równości LGBT. To prawo jest ich nadzieją – skomentował Paulo Côrte-Real, współprzewodniczący lobby homoseksualnego ILGA-Europa.

Ustawa jest kolejnym zwycięstwem, które osiągnęła na Malcie rewolucja. W zeszłym roku prezydent Marie Louise Coleiro Preca podpisała ustawę, która zalegalizowała związek cywilny między osobami tej samej płci oraz adopcję dzieci przez związki homoseksualne.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.