Ustawa o rodzinie pod lupą

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Sejm uchwalił 11 lutego ustawę, która zapobiega zabieraniu dzieci z domów rodzinnych ze względu na biedę. Dzieci będą mogły być jednak odbierane rodzicom na podstawie opinii urzędnika, który oceni stan zdrowia dziecka. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się rodzice.

Ustawa o rodzinie została stworzona w dobrym celu, ma jednak jeden mankament, który zauważyli internauci. Przepisy zezwalają na zabranie dziecka, jeśli w jakikolwiek sposób będzie zagrożone jego zdrowie, również pośrednio. Urzędnicy dzięki temu przepisowi będą mogli szantażować rodziców, że zabiorą dziecko oraz będą zmuszać do wykonywania zaleceń co do ochrony zdrowia dziecka. Sytuacja może doprowadzić do tego, że „urzędnik przejmie prawo rodziców do opieki zdrowotnej nad dzieckiem”. O całej sprawie poinformowało Stowarzyszenie Wolne Społeczeństwo.

Stowarzyszenie Wolne Społeczeństwo zorganizowało zbiórkę podpisów pod petycją do prezydenta RP, Sejmu i Senatu o wstrzymanie wprowadzenia ustawy i zastąpienie zmian w niej zamieszczonych  na nowe, które będą całkowicie chroniły rodzinę. „Obowiązkiem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej jest powstrzymanie nowelizacji narażającej polskie dzieci i rodziny na ogromne szkody i cierpienie” – czytamy w petycji.

Joan/naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz