W jakim świecie oni żyją? Chojecki nazywa socjalistów „katolickim rządem”

W protestanckiej „Idź Pod Prąd” nie mają łatwo. Sam pastor ogłosił ostatnio, że on i widzowie IPP stali się obiektem nagonki. A może to po prostu reakcja na kreowanie swojej wizji świata?

Pastor Paweł Chojecki postanowił znowu połączyć politykę z wiarą. Tym razem… nazywa obecny socjalistyczny rząd „katolickim”. – Oto partner strategiczny katolickiego rządu @pisorgpl – napisał na Twitterze pastor.

Pastor zapewne nie zna katolickiej nauki społecznej, więc przytaczamy słowa papieża Piusa XI z encykliki „Quadragesimo anno” p. 120. – Jeżeli socjalizm, jak wszystkie błędy, zawiera źdźbło prawdy (czemu zresztą Papieże nigdy nie przeczyli), opiera się jednak na swoistej teorii o społeczeństwie, której z prawdziwym chrystianizmem pogodzić nie można. Socjalizm religijny, socjalizm chrześcijański są pojęciami sprzecznymi w sobie: Nikt nie może być jednocześnie dobrym katolikiem i prawdziwym socjalistą – stwierdził papież.

Tak więc jakkolwiek nie próbowano by przypisywać rządowi (również przez samych jego członków) katolickości, sprawa jest jasna.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.