W sieci zwyciężyła Konfederacja, a PiS z pierwszego spadł na przedostatnie miejsce

Od 2015 roku PiS przodował we wszystkich statystykach dotyczących zaangażowania wyborców w sieci. Jednak teraz nie tylko partia rządzących socjalistów i aborcjonistów straciła prowadzenie, ale została zepchnięta poza podium, wyprzedzając jedynie PSL. Pierwsze miejsce – z wyraźną przewagą nad pozostałymi – zajęła Konfederacja.

– Pierwszy raz od 2015 w trakcie kampanii wyborczej PiS przegrało zaangażowanie fanów w kanale Facebook – poinformował profil „Polityka w sieci” na Twitterze.

Podano przy tym średnie zaangażowanie fanów. Pierwsze miejsce zajmuje Konfederacja z wynikiem 24 proc. Drugie miejsce zajmuje PO z wynikiem 8,8 proc. Podium zamyka Lewica z wynikiem 8,1 proc.

PiS zajął czwarte miejsce z zaangażowaniem na poziomie 7 proc.. Niżej jest tylko PSL z zaangażowaniem na poziomie 3,8 proc.

– Czy tak znaczny spadek popularności PiS w Internecie zwiastuje powolny upadek tej partii? Jeszcze w 2015 roku wszyscy komentatorzy polityczni byli zgodni co do tego, że sukcesy partii Jarosława Kaczyńskiego i ichniego ówczesnego kandydata na prezydenta są skutkiem bardzo dobrej i angażującej sympatyków kampanii w sieci – podaje nczas.com.

twitter.com, nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.