W TVP gorsza cenzura niż TVN. Jest skarga do KRRiT

Konfederacja złożyła skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku ze skandalem w programie „Studio Polska”. Chodzi o wyprowadzenie przez ochroniarzy Jacka Władysława Bartyzela z Federacji dla Rzeczypospolitej będącej częścią Konfederacji.

Dziecko ogłupiane przed telewizorem/fot. ilustracyjne/fot. pixabay

– Składamy kolejną skargę do KRRiT – poinformował Jakub Kulesza. Dodał, że TVP „mylnie nazywana telewizją publiczną i narodową gdyż, tak naprawdę jest telewizją realizująca propagandę jednej partii rządzącej””.

– Skandaliczne działania zaczęły się już miesiąc temu, kiedy zostały wstrzymane wszystkie zaproszenia dla przedstawicieli Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy do programów publicystycznych w Telewizji Polskiej – powiedział Kulesza. Poseł dodał, że „takie postacie, tacy liderzy jak prezes KORWiN Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, czy poseł RN Robert Winnicki, i tak od lat nie są zapraszani do telewizji publicznej”. Jednak on czy też poseł Jacek Wilk zaproszenia otrzymywali i korzystali z nich.

– Ten brak zaproszeń zbiegł się w czasie z intensyfikacją kampanii wyborczej, zbiegł się z osiągnięciem w sondażach przez Konfederację minimalnego progu wyborczego – podkreślił.

– Apogeum tego skandalu miało miejsce w zeszłą sobotę w programie Studio Polska – stwierdził poseł Kulesza.

Odniósł się także do wcześniejszych doniesień o nieoficjalnym nakazie ignorowania Konfederacji w państwowych mediach, które są utrzymywane z naszych pieniędzy. – Chcąc zweryfikować informacje o niezapraszaniu, nieudzielaniu głosu przedstawicielom Konfederacji, jako poseł na Sejm RP skorzystałem z otwartej formuły programu, udałem się do studia, oczywiście zostałem potraktowany jak statysta bez mikrofonu, bez makijażu, z miejscem w dalszym rzędzie. Czekałem na udzielenie głosu z ręką podniesioną nieustannie do góry – relacjonował.

Oprócz tego zaznaczył, że dwie minuty przed programem „pod byle pretekstem” został „siłą wyciągnięty przez ochroniarzy” Jacek Władysław Bartyzel.

Poseł poinformował, że w związku z taką sytuacją Konfederacja postanowiła złożyć kolejną już skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na TVP. Przypomniał, że pod koniec kwietnia skargę na TVP złożył w KRRiT poseł Piotr Liroy-Marzec (Konfederacja).

– Nawet w ciągu ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej media publiczne nie były w takim stopniu podporządkowane propagandzie politycznej rządzącej partii – stwierdził wówczas poseł Liroy-Marzec w liście do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.