Walczą z tzw. „świecką szkołą”

Fundacja Stypendialna Dzieło Św. Kingi zachęca do podpisania petycji przeciwko autorom inicjatywy „świecka szkoła”. Wskazują w uzasadnieniu na hipokryzję neomarksistów. Zauważają, że środowisko związane z dotowanym przez państwo czasopismem domaga się zaprzestania finansowania katolickich spraw.

screen z nagłówka petycji na CitizenGO.org
screen z nagłówka petycji na CitizenGO.org

„Twórcy utrzymują, że ich celem jest jedynie uporządkowanie relacji między państwem a Kościołem Katolickim poprzez uniezależnienie finansowe obu instytucji. Łatwo jednak przewidzieć, że gdyby podobny projekt wszedł w życie, utrudni uczęszczanie na katechezę znacznej części uczniów w polskich szkołach. O tym, że ukrytym celem przygotowanej nowelizacji jest wyeliminowanie religii z oświaty w ogóle, świadczą także wypowiedzi członków komitetu inicjatywy ustawodawczej, którzy na obronę swojego projektu używają argumentów ujawniających ich krytyczny stosunek do katechizacji w szkołach jako takiej.” – czytamy w uzasadnieniu wnioskodawców.

„Środowisko związane z pismem Liberte!, z którego wywodzi się komitet inicjatywy ustawodawczej „Świecka Szkoła”, samo zasilane jest regularnie pieniędzmi polskich podatników. Domaganie się zaprzestania finansowania lekcji religii przez osoby korzystające ze środków publicznych wskazuje na ich hipokryzję.” – piszą na stronie CitizenGO pomysłodawcy.

Petycję do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Finansów i Urzędu Miasta Łódź podpisało już ponad tysiąc osób. Zachęcamy Państwa, by dołączyć do grona tychże osób. Petycję można podpisać TUTAJ.

CWIK/CitizenGO

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.