Wałęsa publikuje dokumenty

foto: fb.com
foto: fb.com

Sławomir Cenckiewicz wskazuje, że były prezydent Lech Wałęsa opublikował na swoim blogu dokumenty, które nie powinny być w jego posiadaniu. Historyk pyta, czy Instytut Pamięci Narodowej i prokuratura zamierzają jakoś zareagować na ten fakt.

Wczoraj prokurator IPN w asyście policji zabezpieczył dokumenty w domu wdowy po Czesławie Kiszczaku. Z ich wstępnej analizy wynika, że podlegają one przekazaniu zasobowi archiwalnemu IPN. Dokumenty to sześć obszernych pakietów, wśród których znajdują się maszynopisy, rękopisy i fotografie. Prokurator już przewiózł akta do siedziby IPN. Wtorkowe zdarzenia spowodowały reakcję Lecha Wałęsy. Na swoim blogu rozpoczął publikację akt, do których zdaniem Sławomira Cenckiewicza nie powinien mieć dostępu.

„UOP już w 1996 r. wiedział, że Wałęsa ma dokumenty „Bolka”, teraz publikuje część z nich na wykop.pl i nic…” – napisał historyk na Twitterze.

„I kolejny dokument z bloga Wałęsy… Płk. Hodysz do szefa MSW Milczanowskiego…” – zauważył Cenckiewicz. „Gdzie prokuratura? Jakiś komentarz IPN?” – zapytał.

Były prezydent udał się dziś w podróż. „Pozdrowienia z trasy Gdańsk, Warszawa, Frakfurt, Karakas, Miami” – pisze Wałęsa na swoim blogu. „To się chyba nazywa <<ucieczka do przodu>>…” – skomentował wpis Sławomir Cenckiewicz.

Szy/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.