Waszczykowski w ONZ o prawach chrześcijan

foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Szef polskiej dyplomacji wziął udział w forum Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie. – Prawa chrześcijan i innych prześladowanych mniejszości religijnych muszą być przestrzegane na całym świecie – przekonywał polityk.

Szef resortu MSZ przyznał, że Polska jest zaniepokojona dyskryminacją i prześladowaniem zarówno chrześcijan, jak i przedstawicieli innych religii. Minister mówił o konieczności przestrzegania ich praw. Waszczykowski potępił także działania ISIS w Syrii, Iraku oraz Libii. – Wolność wyznania i przekonań jest jednym z podstawowych praw człowieka i musi być przestrzegana na całym świecie – powiedział  Waszczykowski. – Nieubłagana eskalacja okrucieństw w Syrii wymaga pilnej i szczegółowej uwagi społeczności międzynarodowej – zaznaczył minister.

Podczas forum Waszczykowski wypowiedział się także na temat sporu ukraińsko-rosyjskiego, do którego dochodzi blisko wschodniej granicy Polski. – Musimy powtarzać tu i teraz, że prawo międzynarodowe musi pozostać głównym filarem relacji międzynarodowych – zaznaczył szef resortu MSZ.

Minister zadeklarował, że Polska będzie podtrzymywać zasady wolności zgromadzeń, a także wolności opinii i wypowiedzi zarówno w Internecie, jak i innych środkach przekazu. Polityk skrytykował pomysły na ograniczanie działalności organizacji pozarządowych i zapowiedział przedstawienie przez Polskę i kilka innych państw projekt  o „Roli dobrych rządów w promowaniu i ochronie praw człowieka”.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks