Waszczykowski: pomoc polskich policjantów w Macedonii możliwa

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski stwierdził, że w związku z prośbą o pomoc, jaką wystosowała borykająca się z masowym napływem nielegalnych imigrantów Macedonia, należy rozważyć wysłanie tam polskich policjantów.

– Polska już wysłała pomoc do Słowenii. Należałoby rozważyć, czy na przykład istnieje potrzeba, by nasi policjanci w tej chwili byli w Kosowie i czy nie warto przesunąć ich na którąś z granic europejskich, która rzeczywiście wymaga opieki. Będę na ten temat rozmawiał z ministrami w Polsce – powiedział szef resortu spraw zagranicznych po zakończeniu nieformalnej narady unijnych ministrów spraw zagranicznych w Amsterdamie. Narada dotyczyła pomocy Turcji oraz przebywającym tam migrantom oraz sposobów powstrzymania ich napływu do Europy.

Waszczykowski podsumował, że podczas spotkania koncentrowano się na poszukiwaniu „pozytywnych rozwiązań”. Rozważano różne warianty, m.in. zamykanie granic, wpuszczanie imigrantów czy wysyłanie im pomocy humanitarnej. Podczas zebrania stwierdzono, że kluczowym obszarem jest Turcja. Jedną z rozważanych opcji było rozproszenie migrantów w Europie. – Kiedyś oni będą musieli wrócić i czy wtedy wrócą, jeśli zaznają, jak to powiedział jeden z ministrów, luksusowego życia w Europie? – postawił retoryczne pytanie minister Waszczykowski.

Podczas narady w Amsterdamie dyskutowano także o przyszłości strefy Schengen. Inną podnoszoną kwestią była możliwość szybkiego odsyłania do krajów pochodzenia osób pozbawionych możliwości uzyskania azylu.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.