Wątpliwości w sprawie „Amoris laetitia”

Grupa duchownych i świeckich teologów zarzuca papieżowi Franciszkowi herezję – chodzi o treści zawarte w adhortacji”Amoris laetitia”. Tymczasem w Rzymie trwają przygotowania do Tygodnia Rodziny, który ma być powiązany z rozważaniem adhortacji.

– Ze szczerym żalem, ale poruszeni wiernością do naszego Pana Jezusa Chrystusa, poprzez miłość do Kościoła i papiestwa, i poprzez synowskie oddanie do Ciebie, jesteśmy zmuszeni wystosować korektę do Waszej Świątobliwości dotyczącą propagowania herezji zawartych w adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” i przez słowa, czyny oraz zaniedbania Waszej Świątobliwości – czytamy w liście podpisanym przez 62 osoby. Chodzi o wyjaśnienie dubiów dotyczących udzielania Eucharystii osobom żyjącym w nieślubnych związkach – przede wszystkim o rozdział

Jednocześnie w Rzymie w początkach października odbędzie się Tydzień Rodziny. Uczestnicy będą rozważali kwestie zawarte w papieskiej encyklice, wezmą udział w Mszy świętej a także w rodzinnym pikniku. Tydzień Rodziny to także codzienna adoracja eucharystyczna.

dorzeczy.pl, wiara.pl, niedziela.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.