„Wiadomości” naprawdę to zrobiły! Odrzucenie wniosku o referendum to… wina PO (WIDEO)

To nie żart. Wczoraj Senat odrzucił wniosek o referendum konsultacyjne w sprawie zmiany konstytucji. Mimo, że w senacie PiS ma większość, w „Wiadomościach” TVP poinformowano, że odpowiedzialność za to spoczywa na senatorach PO.

– Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta konsultacyjnego referendum ws. zmian w konstytucji w dniach 10-11 listopada. Wniosek prezydenta został odrzucony głównie głosami senatorów Platformy Obywatelskiej. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali „za” bądź wstrzymali się od głosu – powiedziała w „Wiadomościach” Danuta Holecka. Jest ona członkinią Komisji Etyki. Autor materiału, Jan Korab podkreślił, że senatorowie PiS byli „za” lub wstrzymali się od głosu, zaś senatorowie PO byli przeciwni.

Tymczasem „za” zagłosowało 9 senatorów PiS, natomiast 50 wstrzymało się od głosu, zaś 4 nie brało udziału w głosowaniu. Przeciwnych było 27 senatorów PO, 3 nie brało udziału w głosowaniu.

Niezwykle zabawnym jest fakt, że marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaatakował PO zarzucając im… nienawiść. – Liczyłem na to, że senatorowie PO wzniosą się ponad nienawiść, którą wczoraj widzieliśmy, że wzniosą się ponad walkę polityczną i nie wyrażą swojej opinii i wstrzymają się od głosu. Podjęli taką decyzję. To też świadczy, że Platforma Obywatelska z tego drugiego członu niewiele zostawiła – powiedział marszałek Karczewski.

gazeta.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.