Winnicki żąda wyjaśnień od szefa MSZ w sprawie tajnych negocjacji ze środowiskami żydowskimi. Kuchciński zasłania się procedurami (WIDEO)

Poseł Robert Winnicki podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu wniósł o „jak najpilniejsze” wezwanie szefa MSZ Jacka Czaputowicza, by wyjaśnił sprawę ujawnionej niedawno notatki z tajnych negocjacji między Waszyngtonem a Warszawą. Chodzi o realizację założeń amerykańskiej ustawy 447 i egzekucję uroszczeń żydowskich wobec Polski.

– Zwracam się z wnioskiem o przerwę, aby jak najpilniej wezwać ministra spraw zagranicznych, który powinien złożyć wyjaśnienia na temat notatki ujawnionej tydzień temu przez redaktora Michalkiewicza. W notatce czytamy, że rząd RP prowadzi tajne negocjacje na temat realizacji roszczeń majątkowych środowisk żydowskich, które mogą zrujnować Polski budżet – mówił poseł Robert Winnicki w Sejmie.

– Jest to obejmowane tajemnicą, a państwo niestety nie chcecie na ten temat rozmawiać publicznie, nie chcecie na ten temat informować opinii publicznej. Trzeba debaty w Sejmie na ten temat. Apeluję, by wezwać ministra spraw zagranicznych, żeby na ten temat przeprowadzić debatę – zaznaczył lider Konfederacji.

W trakcie wypowiedzi marszałek Marek Kuchciński przerywał posłowi Winnickiemu mówiąc, że „to nie znajduje się w porządku dziennym obrad”.

– Wnoszę o to, by to znalazło się w porządku dziennym posiedzenia, panie marszałku – powtórzył Winnicki.

– Ale to… to są procedury przewidziane nie… w takiej kwestii – próbował tłumaczyć marszałek Kuchciński.

– Z całym szacunkiem, ale procedury to nie jest najmocniejsza strona urzędowania pana marszałka Sejmu – stwierdził szef Ruchu Narodowego.

https://twitter.com/RobertWinnicki/status/1121391521339777024

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.