Włochy: Dzieci pójdą do szkoły bez zaświadczenia o obowiązkowym szczepieniu

pixabay

Minister zdrowia poinformowała, że rodzice nie będą już musieli przedstawiać zaświadczeń o otrzymaniu dziesięciu obowiązkowych szczepień. Od teraz będzie wystarczało słowne zapewnienie.

– Co roku do 10 lipca rodzice mieli obowiązek dostarczenia szkołom odpowiedniej dokumentacji dotyczącej szczepień swoich pociech. Teraz wystarczy ich słowne zapewnienie, że dziecko zostało zaszczepione – powiedziała minister Giulia Grillo.

Grillo dodała, że obecnie jest w pierwszej ciąży i jej dziecko będzie wymagało szczepienia, ale nie będzie już obowiązku dostarczania dokumentacji medycznej. Jej zdaniem jest to „uproszczenie zasad” dla rodziców. Zaapelowała również o nie składanie fałszywych oświadczeń w tej sprawie.

Włoski Narodowy Instytut Zdrowia podkreślił, że „ważne jest, aby nie narażać na szwank dobrego zdrowia wszystkich”, szczególnie dzieci, które ze względów medycznych nie mogą być szczepione.

Zarówno Liga Północna jak i Ruch Pięciu Gwiazd, które rządzą razem od 1 czerwca, obiecały znieść wymóg obowiązkowego szczepienia dzieci wprowadzony w zeszłym roku.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.