Włochy: Dzień Ojca obraża uczucia lesbijek

foto: Pixabay
foto: Pixabay

We włoskim przedszkolu zrezygnowano z obchodów Dnia Ojca. Powód? Wśród przedszkolaków jest maluch wychowywany przez dwie panie żyjące w homoseksualnym związku.

Zdaniem kierownictwa przedszkola, obchody Dnia Ojca mogłyby urazić przedszkolaka i jego „dwie mamy”. Dlatego w mediolańskiej placówce zrezygnowano z tradycyjnych aktywności związanych ze świętem taty. Zamiast tego zachęcono dzieci do świętowania „różnorodności etnicznej”. Rezygnacja z Dnia Ojca nie spodobała się ani dzieciom, ani ich rodzicom. Sprawa trafiła ostatecznie do kuratorium, które przyznało rację „tolerancyjnym” wychowawcom i oświadczyło, że: „wybór sposobu świętowania Dnia Ojca i Dnia Matki pozostawiony jest rozwadze wychowawców, którzy organizują proces dydaktyczno-wychowawczy na podstawie wrażliwości swojej i dzieci”.

To nie pierwszy przypadek w Mediolanie, gdy z obawy przed „urażeniem tęczowych rodzin” zmieniane są obyczaje czy nawet prawo. Właśnie w tym mieście decyzją władz usunięto ze szkolnych dokumentów słowa „matka” i „ojciec, zastępując je „rodzicem 1” i „rodzicem 2”.

Festa del Papa – Dzień Ojca obchodzony jest we Włoszech bardzo hucznie. Świętuje się go wraz ze wspomnieniem św. Józefa. Z tej okazji przyrządzane są specjalne potrawy, a ojcowie otrzymują od swoich dzieci podarunki.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.