Wspomnienie św. Jana Bosko

Dzisiaj jest wspomnienie świętego Jana Bosko. Data ta przypada na rocznicę jego śmierci. Ksiądz Bosko jest założycielem m. in. zgromadzenia salezjanów.

Urodził się w 16 sierpnia 1815 roku w wiosce Becchi koło Turynu. Pochodził z biednej rodziny. W wieku 9 lat miał sen, w którym poznał swoje przyszłe powołanie. Miał w nim widzenie Jezusa i Maryi. Mimo marnych wówczas szans ze względów finansowych, postanowił zostać księdzem. Święcenia otrzymał 5 czerwca 1841 roku.

Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 1841 roku uznaje się za początek działalności wśród młodzieży. Założył Oratorium, które ze zwykłej świetlicy przekształciło się w noclegownię, warsztat pracowniczy (święty uczył młodzież kilku zawodów) a także drukarnię. Ponadto podczas całej posługi apostolskiej wokół św. Jana Bosko działy się liczne cuda. Był on wychowawcą najmłodszego świętego Kościoła, czternastoletniego Dominika Savio.

Kapłan zmarł 31 stycznia 1888 roku. Beatyfikowany i kanonizowany został przez Piusa XI. Jest patronem praktykantów, uczniów, studentów, młodzieży, redaktorów, wydawców i Oświęcimia.

CWIK/T. Bosco, „Ksiądz Bosko. Wspaniała historia”

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.