Wybory? Musisz założyć maskę i rękawiczki. Chyba, że…

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wydały zalecenia dotyczące wyborów prezydenckich w najbliższą niedzielę. Poza dwoma gminami, głosowanie będzie możliwe w tradycyjnym trybie. Będzie jednak reżim sanitarny.

W gminach Baranów (wielkopolskie) i Marklowice (śląskie) głosowanie w normalnym trybie będzie niemożliwe. W pozostałych częściach kraju tak.

W trakcie głosowania nakazany jest dwumetrowy dystans oraz zakrywanie ust i nosa. Jednak nie dotyczy to osób, które nie mogą zakrywać twarzy z przyczyn zdrowotnych. Nie jest wymagane żadne zaświadczenie lekarskie, w związku z tym w razie uwagi o zasłonięcie twarzy, wystarczy ustne zapewnienie. Urzędnik nie ma wówczas prawa uniemożliwienia oddania głosu.

GIS zaleca też korzystanie z płynu do dezynfekcji rąk, który ma zostać umieszczony w widocznym miejscu. Wystarczy go użyć, by nie mieć obowiązku nakładania rękawiczek.

Osoby, które z powodu paniki wokół koronawirusa chcą mieć maskę będą mogły zostać poproszone o odsłonięcie twarzy podczas identyfikacji na prośbę członka OKW.

Pomieszczenia muszą być też wietrzone co najmniej co godzinę przez 10 minut. W pomieszczeniu nie będzie mogło przebywać więcej, niż jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Wyłączone są z tego jednak członkowie OKW, mężowie zaufania, obserwatorzy społeczni i międzynarodowi oraz osoby pomocnicze.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.