Wybuch atomowy? Dostosuj się koniecznie do tych wskazówek

Wikimedia Commons

Koreański departament bezpieczeństwa wydał instrukcję dla swoich obywateli na wypadek ataku jądrowego. Warto jednak je poznać na wypadek, gdyby kiedyś dotarł do nas konflikt z użyciem broni masowej zagłady.

– Nie patrz na rozbłysk lub kulę ognistą. To może cię to oślepić. (…) Chowaj się za wszystko, co może ci zapewnić ochronę – czytamy w dokumencie departamentu bezpieczeństwa Korei. Ponadto przez 24 godziny należy nie opuszczać schronów ze względu na opad radioaktywny.

– Zdejmij odzież, by udaremnić dalsze skażenia materiałem radioaktywnym. Zdjęcie zewnętrznej warstwy odzieży usuwa do 90 proc. materiału radioaktywnego. Jeśli się da, umieść swą skażoną odzież w plastikowej torbie i zaklej ją lub zawiąż – czytamy w instrukcji departamentu bezpieczeństwa.

– Jeśli to możliwe, weź prysznic z dużą ilością wody i mydła, co pomoże w usunięciu skażenia radioaktywnego. Nie trzyj ani nie drap skóry. Umyj włosy szamponem lub mydłem oraz wodą – ostrzegają władze.

Trzeba pamiętać, że w wyniku eksplozji wytworzony jest impuls elektromagnetyczny. W efekcie wszelka elektronika – w tym wentylacja czy chłodzenie – przestają działać.

wSensie.pl, interia.pl, domowy-survival.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.