Wysoki amerykański urzędnik: „Mam nadzieję, że wybory wygra PiS i negocjacje o ustawie 447 przebiegną sprawnie. Polacy wybielają swój udział w holokauście”

Logo PiS przerobione z wystającą Gwiazdą Dawida/fot. ilustracyjne/fot. medianarodowe.com

Wojciech Wysocki był na spotkaniu z Elanem Carrem, specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA do spraw antysemityzmu w Europie. Zrelacjonował na Twitterze przebieg rozmowy.

Z relacji Wojciecha Wysockiego dowiadujemy się, że Carr „wyraził rozczarowanie, że żaden z polskich rządów nie poczuł się w obowiązku doprowadzenia do rozmów na temat restytucji po podpisaniu ustawy terezinskiej”.

– Rozumie, że polski rząd obawia się bankructwa po zapłaceniu roszczeń. Dodał, że strona żydowska jest skłonna zaakceptować rozsądny plan spłat, tak by nie zachwiało to równowaga kraju – zrelacjonował Wysocki.

Ponadto z jego słów wynika, że Amerykanie traktują Polskę jako byłego sojusznika III Rzeszy Niemieckiej w eksterminacji Żydów. – Dodał z ubolewaniem, że kiedy temat roszczeń pojawia się w dyskusjach rządów Europy Centralnej i Wschodniej, rządy tych krajów „usiłują wybielać własny udział w Holokauście” – relacjonował Wysocki.

– Powiedział ze w momencie upublicznienia ustawy #447 w Polsce, nastąpiła „erupcja antysemityzmu”, podsycana przez grupy skrajnie prawicowe. Docenił fakt, że polski rząd łoży obecnie najwięcej pieniędzy na odnowienie cmentarzy żydowskich ze wszystkich dotychczasowych rządów. Uważa deklaracje Kaczyńskiego o „nie oddaniu niczego na roszczenia” za utrudniająca negocjacje i nieodpowiedzialna. Wyraził nadzieje, że najbliższe wybory wygra PiS, po czym negocjacje będą przebiegały sprawnie – napisał.

– W najbliższych dniach, po przyjeździe do Warszawy spodziewa się kontynuowania rozmów m.in . z Kolarskim. Nie przewiduje obecnie rozmów z Morawieckim. Podkreślił, że brak woli ze strony PiS na progres rozmów wiąże się z wyborami. Przyspieszenie rozmów groziło by przegrana PiS w wyborach – zaznaczył.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

3 thoughts on “Wysoki amerykański urzędnik: „Mam nadzieję, że wybory wygra PiS i negocjacje o ustawie 447 przebiegną sprawnie. Polacy wybielają swój udział w holokauście”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.