Nepal: wzrosła liczba ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego trzęsienia ziemi w Nepalu wzrosła do 688.  Informację tę podał przedstawiciel resortu spraw wewnętrznych. W stolicy kraju – Katmandu – zginęło 181 osób, są setki rannych a wiele budynków zostało zniszczonych.

Według amerykańskich służb geologicznych trzęsienie ziemi miało siłę 7,9 w skali Richtera i było najsilniejszym w Nepalu od 81 lat. Wstrząsy były również odczuwalne w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. W samych Indiach zginęło co najmniej 11 osób.

Jako że Nepal jest krajem górzystym, co skutkuje lokacją miejscowości w miejscach trudno dostępnych, wiadomości na temat liczby ofiar i wielkości zniszczeń docierają do władz państwa bardzo wolno. Początkowo rzecznik nepalskiej policji szacował liczbę ofiar na 108, z czego większością była ludność Kotliny Katmandu. Obecnie liczba ta wzrosła do 181.

– Obawiamy się że zginęły setki osób; mamy też informację o uszkodzeniu i zawaleniu wielu budynków. Wstrząsy doprowadziły do zniszczeń w wielu regionach Nepalu. Prawie cały kraj został dotknięty przez trzęsienie ziemi – powiedział dziennikarzom przedstawiciel dyplomacji Nepalu w Indiach.

Matt/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.