Wzrost liczby zgonów osób z koronawirusem. Bo w raportach dziennych podano dane obejmujące kilka tygodni

– Liczba dziennych ofiar śmiertelnych z powodu zakażenia koronawirusem z województwa kujawsko-pomorskiego była często danymi zbiorczymi z kilku tygodni – ustaliło wp.pl. Informację potwierdził rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański.

1. grudnia zanotowano w powiecie świeckim 23 zgony osób zaklasyfikowanych jako „ofiary covid-19”, czyli osób, które miały pozytywny test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w organizmie i zmarły. W powiecie tucholskim było takich osób 14. Następnego dnia w powiecie nakielskim było 14 osób.

– Wcześniej w tych regionach raportowano pojedyncze przypadki zgonów z powodu zakażenia COVID-19. Nikt nie wiedział, dlaczego liczba ofiar śmiertelnych tak drastycznie wzrosła, a włodarze miast nie mieli dostępu do informacji od 24 listopada z powodu zmiany sposobu raportowania – ustaliło wp.pl.

Jak się okazało, dane o zgonach były „czasami” sumą z kilku tygodni.

– Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy informuje na bieżąco o wszystkich kolejnych przypadkach zgonów. Zdarzają się jednak opóźnienia w przesyłaniu dokumentacji po stronie placówek medycznych – powiedział Łukasz Betański, rzecznik WSSE w Bydgoszczy.

Dokumentacja ze szpitala w powiecie świeckim przyszła z opóźnieniem w sposób zbiorczy. Z kolei w powiatach tucholskim i nakielskim dłużej weryfikowano formularze ZLK-5 w szpitalach.

Rzecznik wojewódzkiego sanepidu zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec szpitali za niedotrzymanie terminów.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks