Zachód: „dzień po” tylko na receptę

Węgry oraz Włochy planują utrzymanie obowiązkowych recept przy sprzedaży tzw. pigułki „dzień po”. Włochy były jedynym państwem, w którym tabletka była dostępna na receptę dopiero po wykonaniu testu ciążowego.

Nowe przepisy mają utrzymać recepty, jednak zniosą obowiązkowy test ciążowy. Włoska Agencja ds. Leków czeka na opinię najwyższego organu doradczego włoskiego Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie.

Dyrektor Human Life International Europa, Ewa Kowalewska zwraca uwagę na zagrożenia jakie niesie pigułka dla kobiet. – Jest bardzo poważne zagrożenie zdrowia kobiet – zwłaszcza tych młodych. Jeżeli to byłby środek w pełni dostępny, to będziemy go mieli również w supermarketach, będzie się go rozdawało w szkołach. Jest on bardzo szkodliwy, zwłaszcza dla młodych dziewczyn, które będą go brały przy każdej „przygodzie”, myśląc, że nic im się z tego powodu nie staniemówi Ewa Kowalewska.

W naszym kraju pigułka „dzień po” będzie dostępna bez recepty dla każdej osoby powyżej 15 roku życia. Przeciwko sprzedaży bez recepty jest m. in. Kościół katolicki oraz liczne organizacje pro-life.

Pitak/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.