Zaginął chiński biskup

twitter.com/JigmeUgen

18 maja biskup milionowej metropolii Wenzhou w kontrolowanej przez komunistów części Chin, Peter Shao Zhumin został wezwany na spotkanie w Urzędzie ds. Wyznań. Od tego dnia słuch po nim zaginał.

Wierni tej diecezji „Kościoła podziemnego” nie mają żadnych informacji o losie biskupa. Jego matka wielokrotnie próbowała otrzymać pozwolenie na spotkanie z synem, lecz go nie otrzymała. Miejscowe władze również nie komentują w żaden sposób zaginięcia hierarchy.

Jak dotychczas biskup przebywał czterokrotnie w areszcie. Ostatnio bp Zhumin został zatrzymany w połowie kwietnia podczas przygotowań do obchodów Wielkanocy i uwolniony dopiero po świętach.

W Wenzhou 120 tysięcy osób należy do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich, z czego 80 tysięcy z nich należy do „Kościoła podziemnego”.

Katolicy w Kraju Środka są podzieleni na należących do popieranego przez komunistów PSKCh i uznawanego przez Watykan „Kościoła podziemnego”. Oficjalnie Stolica Apostolska i Chiny kontynentalne nie utrzymują stosunków dyplomatycznych. Relacje są trudne ponieważ komunistyczny rząd w Pekinie nadal odmawia swobodnego mianowania biskupów przez papieża a Kościół oficjalny znajduje się pod ścisłą kontrolą władz. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat niektórzy biskupi należący do PSKCh zostali uznani przez Stolicę Apostolską.

MiesiecznikEgzorcysta.pl, Gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.