Zamach na prezydenta podczas WOŚP w Gdańsku. Adamowicz walczy o życie (WIDEO)

Podczas wczorajszego finału WOŚP na scenę wszedł mężczyzna i ciężko ranił nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ofiara trafiła do szpitala i jej stan jest wciąż ciężki. Napastnik wcześniej był skazany wcześniej za napady na banki. Ze sceny krzyczał, że siedział niewinnie w więzieniu przez Platformę Obywatelską.

– Pan prezydent Adamowicz jest podłączony do aparatury, jest w bardzo ciężkim stanie, a rokowanie co do (jego) życia i zdrowia jest niepewne. Wszyscy czekają na to, aż stan homeostazy organizmu wróci do normy – powiedział lekarz wojewódzki dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Do ataku doszło kilka minut przed godziną 20. Adamowicz dziękował za wsparcie dla WOŚP. Chwilę później został zaatakowany przez mężczyznę nożem. Napastnik krzyczał, że przez pięć lat niesłusznie siedział w więzieniu.

Ustalono, że napastnikiem jest 27-letni Stefan W., mieszkaniec Gdańska w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W okresie od 8 maja do 12 czerwca 2013 roku napadł na trzy gdańskie placówki SKOK-ów oraz bank Crédit Agricole.Ma

Na scenę wszedł bez problemów, ponieważ miał identyfikator z napisem „media”.

youtube.com, nczas.com, onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.