Zamach terrorystyczny w Strasburgu. Islamista zradykalizował się w więzieniu, wśród ofiar jest Polak

Wczoraj wieczorem w Strasburgu miała miejsce strzelanina. Dziś rano pojawiły się informacje od służb o podejrzenie zamachu terrorystycznego, a w międzyczasie okazało się, że wśród ofiar jest obywatel III RP. Obecnie wiadomo już z całą pewnością, że był to zamach terrorystyczny islamisty.

– Świadkowie wtorkowego ataku w Strasburgu twierdzą, że napastnik krzyczał „Allahu Akbar” i m.in. z tego powodu do akcji włączono policję antyterrorystyczną – mówi prokurator Paryża Remy Heitz. Islamista wciąż jest na wolności.

Sprawca został zidentyfikowany jako 29-letni Cherif Chekatt. Znajduje się on na liście obserwacyjnej służb specjalnych jako osoba potencjalnie zagrażająca bezpieczeństwu.

– Podejrzewany był skazany łącznie 27 razy we Francji, Niemczech i w Szwajcarii – zaznaczył prokurator.

Wczoraj wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga mężczyzna otworzył ogień do ludzi, zabijając dwie osoby i raniąc 14 osób, w tym obywatela RP. Według najnowszych informacji siedem z rannych osób odniosło ciężkie obrażenia.

Cherif Chekatt urodził się w Strasburgu, tam dorastał z szóstką rodzeństwa. Po ukończeniu szkoły przez pewien czas pracował, ale od 2011 roku był bezrobotny. Śledczy twierdzą, że mężczyzna uległ radykalizacji podczas przebywania w więzieniu. Tam był znany z przemocy i prób nawracania współwięźniów na islam.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.