Zamachowiec z Hagi aresztowany. Ranił troje nastolatków

Domniemany sprawca piątkowego ataku w Hadze został zatrzymany przez holenderską policję. Pojmany nożownik ma 35 lat. Mężczyzna zdążył zranić dwie 15-latki oraz 13-letniego chłopca po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Był to drugi taki przypadek tego dnia w Europie. Wcześniej jeden z zamachowców zaatakował w Londynie.

Sprawca piątkowego ataku w Hadze został ujęty przez holenderską policję. 35-letni mężczyzna ranił na rynku wśród tłumu dwie 15-letnie dziewczyny oraz 13-letniego chłopca. Następnie zamachowiec uciekł z miejsca zdarzenia.

– W wyniku napaści z użyciem noża, dokonanej na ulicy Grote Marktstraat, 35-letni mężczyzna został zatrzymany w centrum Hagi – poinformowała holenderska policja za pomocą Twittera.

Nożownik za cel ataku obrał sobie zatłoczone z okazji black friday centrum handlowe. Po przybyciu na miejsce policja zamknęła teren placówki handlowej, aby uchwycić przestępcę.

Do podobnego ataku doszło tego samego dnia w Londynie. Inny mężczyzna zabił dwie osoby nożem oraz trzy zranił, po czym dzięki sprawnej akcji Polaka i dwóch innych przechodniów został powstrzymany. Policja mając podejrzenia, że zamachowiec może się zdetonować, postanowiła go zastrzelić na miejscu. Ładunki wybuchowe okazały się być potem atrapą.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.