Zaprotestuj przeciwko uczeniu profanacji Najświętszego Sakramentu

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Instytut Ordo Iuris za pośrednictwem portalu CitizenGO złożył petycję z żądaniem wstrzymania sprzedaży książek dla dzieci, które oswajają je z profanacją Ciała Chrystusa. Petycję podpisało już prawie 50 tys. osób w niespełna dwa dni.

„»Mała Nina«, książka dla dzieci autorstwa niemieckiej pisarki Sophie Scherrer, w jednym z rozdziałów zawiera gorszący opis profanacji Najświętszego Sakramentu. Konsekrowana hostia, początkowo schowana przez dziecko w kieszeni, po zdeptaniu przykleja się do podeszwy buta, z której bohaterka zdrapuje pozostałości Najświętszego Sakramentu kawałkiem papieru, aby ostatecznie wyrzucić je na śmietnik” – piszą w uzasadnieniu organizatorzy. „Historia jest ujęta w lekkim, dziecinnym stylu, przepełnionym śmiechem i pozornym szacunkiem dla Najświętszego Sakramentu” – dodają, po czym przytaczają fragmenty książki: „W rozdziale pt. »Gdzie jest Bóg?« można przeczytać »Popchnęłam więc przyjaciółkę trochę na bok i nagle Baranek Boży upadł na podłogę.« oraz »Gdzie jest hostia? – zapytała szeptem Luiza – Pod moim butem – odparłam cicho i nagle obie wybuchnęłyśmy śmiechem.«, jak również »Bałam się stąpać, bo przy każdym kroku Ciało Chrystusa stawało się coraz bardziej płaskie« i »… zdjęłam prawy but, żeby sprawdzić, co zostało z Baranka Bożego«. Ostatecznie »Później zawinęłyśmy pozostałość hostii w chusteczkę higieniczną i wyrzuciłyśmy do kosza na śmieci, który stał na placu zabaw.«” – przytaczają fragmenty „dzieła” .

Petycję można podpisać TUTAJ, do czego gorąco zachęcamy. Poniżej pełna jej treść:

„Szanowni Państwo,

żądamy wstrzymania sprzedaży i wycofania z dystrybucji książki Sophie Scherrer »Mała Nina«.
Książka zawiera opis profanacji Najświętszego Sakramentu, obrażający uczucia religijne chrześcijan, a w szczególności gorszący dzieci, do których książka jest skierowana. Przekaz zawarty we fragmentach książki jest niedopuszczalny z punktu widzenia poszanowania chrześcijańskich wartości religijnych, wyznawanych przez większość polskiego społeczeństwa i leżących u podstaw naszego dziedzictwa kulturowego.

Konsekrowana hostia jest przedmiotem najwyższej czci religijnej, jako Ciało Chrystusa. Zawarte w książce opisy stają się źródłem zgorszenia i zachętą do czynów w religii chrześcijańskiej uważanych za najcięższy grzech.

Zawarty książce opis profanacji hostii, jako przedmiotu czci religijnej chrześcijan, może wypełniać znamiona czynu zabronionego określonego w art. 196 Kodeksu Karnego, według którego »Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.«.

Liczymy na Państwa współpracę i podjęcie odpowiednich działań w celu powstrzymania dalszej dystrybucji książki, zawierającej treści tak dalece obrażające uczucia religijne chrześcijan.”

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.