Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego: Nie grozi nam żadna epidemia

Pixabay

W „Aktualnościach Dnia” w Radiu Maryja Izabela Kucharska, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego powiedziała, że „z pełną odpowiedzialnością może powiedzieć, że jako populacja jesteśmy w Polsce bezpieczni”. – Nie grozi nam żadna epidemia odry – stwierdziła.

Wyjaśniła, że „dość niepokojąca sytuacja ws. odry jest w zachodnich krajach, czyli tam, gdzie nie ma obowiązku szczepień”. – W całym regionie europejskim odnotowano do września tego roku aż 52 tys. przypadków: w Rumunii – 5100, w Serbii – blisko 6000, a w Niemczech, Francji czy Włoszech – ok. 3000 przypadków odry. Są to liczby zdecydowanie wyższe niż zazwyczaj. Jeszcze do niedawna region europejski był bliski radykacji odry, czyli zdecydowanego wyeliminowania tego wirusa ze środowiska. Obecnie w niektórych krajach sytuacja zdecydowanie wymknęła się spod kontroli – powiedziała Kucharska.

– W naszym kraju sytuacja jest stabilna. Na pewno nie możemy mówić, że wymknęła się spod kontroli i się nie wymknie, ponieważ odsetek osób, które są zaszczepione sięga ok. 95 proc., czyli granicznej wartości określonej przez Światową Organizację Zdrowia jako poziom bezpieczeństwa populacyjnego. Jeśli spadnie nam poziom zaszczepialności i nadal będzie rosła liczba osób, które będą odmawiały szczepienia ochronnego swoim dzieciom, to możemy przekroczyć ten próg i wtedy, jako populacja, możemy narażać się na istotne ryzyko zachorowań epidemicznych. Powody do obaw mają jedynie te osoby, które z jakiegoś powodu się nie zaszczepiły – dodała.

radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.