Zdewastowali kościół, mogą trafić za kraty

twitter.com/Wyborcza_Lodz

Trzech pijanych mężczyzn zniszczyło elewację łódzkiego dziewiętnastowiecznego kościoła, wypisując na niej wulgaryzmy. Policjantom udało się ustalić tożsamość wandali – teraz cała trójka może spędzić nawet trzy lata w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w czerwcu. Trzech mężczyzn pod wpływem alkoholu spacerowało ulicą Sienkiewicza w Łodzi. Mijając zabytkowy kościół Podwyższenia Świętego Krzyża wpadli na pomysł, by wyżyć się na ścianie budynku przy użyciu markera. Elewację neogotyckiej świątyni zamalowali rysunkami genitaliów i odwróconych krzyży, nie zabrakło wulgarnych napisów obrażających św. Jana Pawła II i polityków. Na koniec postanowili pochwalić się swoim aktem wandalizmu, fotografując całość smartfonem. Obrzydliwe napisy i rysunki odkrył z rana proboszcz, który wezwał na miejsce policję.

Mężczyźni nie przewidzieli, że ich skandaliczne zachowanie uwiecznił monitoring. Na podstawie nagrań udało się w końcu ustalić, kim są wandale. Najmłodszy ze sprawców ma 23 lata, pozostali dwaj – 25. Łodzianom za obrazę uczuć religijnych i zniszczenie elewacji grożą teraz nawet trzy lata więzienia. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego jest jednym z najstarszych w centrum Łodzi. Powstał w 2 połowie XIX wieku, według projektu słynnego architekta Franciszka Tournelle.

rp.pl, wyborcza.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.