Ziemkiewicz „doradza” Konfederacji. Mentzen odpowiada: Mamy być jedenastoma Andruszkiewiczami? (WIDEO)

Podczas VII Konferencji Prawicy Wolnościowej prelegentami byli m.in. Rafał Ziemkiewicz i dr Sławomir Mentzen. Ten pierwszy radził Konfederacji, by była przyjaźnie nastawiona do rządzących socjalistów. Wolnościowy polityk jednak nie zgodził się z tą tezą.

Mentzen zaznaczył, że „Ziemkiewicz jest wielkim autorytetem dla istotnej części naszego środowiska, dlatego uważam, że jego pogląd zasługuje na odniesienie się, na dyskusję i przemyślenia” oraz, że „nie możemy z góry zakładać, że on życzy nam źle”.

– Z taką intencją podszedłem do tego zagadnienia i wyszło mi, że jednak Ziemkiewicz nie ma racji – powiedział Sławomir Mentzen.

Przypomniał, że podobne założenie obrał niegdyś poseł Adam Andruszkiewicz. – Zauważył, że jeżeli w mediach publicznych będzie bardzo mocno atakował Tuska, to będzie częściej zapraszany do tych mediów, jego popularność będzie rosła. W efekcie został wiceministrem w PiS-ie – przypomniał polityk Konfederacji.

– Pytanie, czy my jesteśmy w Sejmie po to, żeby mieć jakieś stanowisko, gabinet, sekretarkę i kilometrówki? Żeby prokurator mniej wnikliwie przyglądał się naszym postępowaniom karnym? Po to szliśmy do Sejmu? Nie, poszliśmy po to, żeby coś załatwić – podkreślił polityk.

– Co Andruszkiewicz załatwił w Sejmie? Czy naprawdę mamy być takimi jedenastoma Andruszkiewiczami? Albo członkami Stowarzyszenia Endecja, którzy prawie w komplecie zameldowali się w PiS-ie? – pytał Mentzen.

– Nie wydaje mi się, żeby to była słuszna droga dla Konfederacji. W drugą stronę również to nie działa. Cztery lata temu taki żagiel, na wspieranie Platformy i atakowanie PiS-u, obrał Ryszard Petru. Gdzie jest dzisiaj Ryszard Petru? Jak mu to nastawienie żagla pomogło? Czy uzyskał wpływ na cokolwiek? Oczywiście nie, stopił się z Platformą, tak jak Andruszkiewicz stopił się z PiS-em, a my nie chcemy się z nikim stopić – podkreślił.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Ziemkiewicz „doradza” Konfederacji. Mentzen odpowiada: Mamy być jedenastoma Andruszkiewiczami? (WIDEO)

 • Avatar
  13 listopada 2019 at 21:38
  Permalink

  Konfederacja ma polityków którzy przede wszystkim powinni spełnić oczekiwania swoich wyborców! Uważam że Rafał Ziemkiewicz w swoich radach nie jest ani obiektywny, ani pomocny! Jestem zniesmaczona wypowiedzią Polskiego Radia na temat Konfederacji! Czyżby z tego tytułu mieli dodatki do pensji!?

  Reply
 • Avatar
  13 listopada 2019 at 22:28
  Permalink

  Andruszkiewicz się sprzedał. Za marne stanowisko
  Zdrajca

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.