Złapaliśmy się na fejka

W poniedziałek opublikowaliśmy notkę pt. „Musk odchodzi z Tesli i rozdaje bitcoiny„. Okazało się, że konto to było częścią ataku scamerskiego.

Jak informuje portal antyweb.pl, „scamerzy zadbali o promocję postów, dzięki czemu te były widoczne bardziej, a także sprawiały wrażenie autentycznych”. Osoby, które wpłaciły bitcoiny na podany w linku fałszywego profilu Muska adres, oczywiście liczyć na ich zwrot nie mogą.

Scamerzy zebrali łącznie 28 BTC w 392 transakcjach (około 180 tys. USD).

– Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż scamerom udało się przejąć konta takich instytucji jak Ministerstwo Transportu Kolumbii i to właśnie one stały się potem „podkładką” dla fałszywego Elona Muska – informuje antyweb.pl.

Uwagę zwrócił nam jeden z Czytelników. W trakcie redagowania tej informacji dostrzegliśmy także komentarz (dziękujemy za czujność!) innego Czytelnika, których przedstawia się jako gj. Niestety, na co dzień nie sprawdzamy komentarzy.

Za błąd z naszej strony przepraszamy oraz przypominamy, że najlepsza droga kontaktu z nami – także w przypadku dostrzeżenia błędów w wiadomościach – wiedzie przez adres mailowy podany w zakładce „kontakt”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.