Znikną kontrole na granicach Schengen ?

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Według planu przyjętego przez Brukselę, do końca tego roku mają zniknąć tymczasowe kontrole na granicach w strefie Schengen. Jak szacuje Komisja Europejska, jej upadek kosztowałby unijną gospodarkę od 5 do 18 mld euro rocznie.

W związku z falą nielegalnej migracji część państw, m.in. Szwecja czy Niemcy przywróciły kontrole na granicach. Jak twierdzi europoseł Tomasz Poręba, UE musi zmienić politykę wobec uchodźców. – Nie jest problemem zamykanie granic, ale zmiana filozofii traktowania uchodźców i przyjmowania imigrantów w Europie – zauważa europoseł. – Przede wszystkim muszą być bardzo dobre kontrole osób, które przyjeżdżają do Europy, a po drugie wszystkie kraje Unii Europejskiej – i my o to apelujemy na różnych forach w Brukseli – powinny przedefiniować miejsca tej pomocy dla uchodźców i nie zapraszać ich tak, jak pani Merkel do Europy, ale koncentrować środki finansowe na miejscu, w krajach, skąd ci uchodźcy uciekają – dodaje Poręba

Komisja Europejska liczy na to, że na poniedziałkowym szczycie Unia Europejska – Turcja, zapadną decyzje pozwalające zahamowanie napływu imigrantów z Turcji. UE chce, aby tureckie władze skuteczniej walczyły z przemytnikami ludzi i z powrotem przyjmowały nielegalnych imigrantów, którym azyl w Unii nie przysługuje. W zamian za to UE udzieli im pomocy finansowej w wysokości 3 mld euro, dla uchodźców przebywających w Turcji.

Mas/radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet