Żydowska loża żąda dymisji Glińskiego

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Loża masonerii nieregularnej B’nai B’rith oczekuje dymisji ministra Piotra Glińskiego. Chodzi o porównanie przez ministra kultury partii Prawo i Sprawiedliwość do sytuacji Żydów w III Rzeszy Niemieckiej.

Polska loża B’nai B’rith w liście do premiera Mateusza Morawieckiego informuje o żądaniu zdymisjonowania ministra Glińskiego. Powodem są słowa, których użył w wywiadzie we „Wprost”, w którym porównał traktowanie partii rządzących socjalistów przez totalną opozycję do tego, „jak Żydzi prze Goebbelsa”.

– Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie – mówił Gliński. – Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd. – dodał.

To z tego powodu loża żydowska oczekuje dymisji ministra. – Przykrość, jaką może odczuwać krytykowany polityk, ma się nijak do losu milionów pomordowanych. Nie pojmujemy, dlaczego rzecz tak oczywistą trzeba tłumaczyć ministrowi, który jest profesorem socjologii, powinien więc rozumieć etyczne proporcje i znać podstawowe fakty historyczne. Lekkość, z jaką żongluje nimi w politycznych przepychankach uwłacza pamięci ofiar nazizmu. Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości – napisał w liście do premiera Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith.

B’nai B’rith (Synowie Przymierza) jest nieregularną lożą masonerii żydowskiej. Powstała w 1843 roku w Nowym Jorku i rozprzestrzeniła się szybko na całym świecie. W Polsce oficjalnie pojawiła się w październiku 1922 w Krakowie. Działalność loży została zdelegalizowana dekretem ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego w 1938 roku.

Działalność w Polsce została wznowiona decyzją ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego

jewish.pl, Wiki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.