Żydzi z Nowego Jorku zniszczyli narrację rządu nt. niesprecyzowanych roszczeń

Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organisation – WJRO) z Nowego Jorku alarmuje dziennikarzy w USA o „atakach polskiego rządu”. Treść informacji prasowej wprost podważa narrację PiS, jakoby ustawa 447 w żaden sposób nie zagrażała Polsce czy też aby w treści ustawy chodziło o „odszkodowania wojenne”.

Logo PiS przerobione z wystającą Gwiazdą Dawida i podpisem „Państwo Polin”/fot. ilustracyjne/fot. medianarodowe.com

– Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku w mailach do dziennikarzy informuje o stanowisku polskiego rządu w sprawie zwrotu majątków osób, które utraciły je w okresie Holocaustu. W piśmie mowa jest o publicznych atakach polskiego rządu – poinformował na Twitterze Paweł Żuchowski, korespondent RMF FM w USA.

Udostępnił też treść wysyłanej przez WJRO informacji.

– Alarmujemy w związku z publicznymi atakami polskiego rządu i innych na starania sprawiedliwego zabezpieczenia ocalałych z holokaustu i ich rodzin oraz innych Żydów i nieżydów, których własność została znacjonalizowana przez komunistyczny polski rząd – pisze WJRO.

Organizacja wspomina też wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego z 4 maja. Zapowiedział wówczas, że rząd nie wypłaci rekompensat „za własność odebraną podczas II wojny światowej”. Wspomniane jest też ugrupowanie Kukiz’15 (w piśmie nazwane partią) i jego projekt „kryminalizujący starania o zwrot własności zabranej od żydowskich rodzin zgładzonych podczas holokaustu”.

Mowa jest również o protestach Polonii w USA przeciwko ustawie 447. – Protesty skupione były na Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act, czyli mocnym stanowisku prezydenta Trumpa i Kongresu Amerykańskiego, niezachwianie zaangażowanego we wspieranie ocalałych w misji dla sprawiedliwości – zaznaczono.

Informacje WJRO wprost podważają zapewnienia rządu PiS na temat rzekomego „nieustępliwego stanowiska” wobec roszczeń. Podkreśla się bowiem, że chodzi o mienie znacjonalizowane przez państwo polskie po II wojnie światowej, nie zaś o „odszkodowania wojenne”. Ponadto organizacja zwraca uwagę, że ma wsparcie w swoich działania prezydenta USA oraz Kongresu.

https://twitter.com/p_zuchowski/status/1126226539044061185

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.