Nie żyje Artur Górski

foto: Facebook
foto: Facebook

W dniu dzisiejszym zmarł Artur Górski. Działacz katolicki, monarchista i dziennikarz, od 2005 roku poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jego ostatnie lata były walką z białaczką. Miał 46 lat.

Artur Górski był redaktorem naczelnym kwartalnika „Pro Fide, Rege et Lege” oraz dziennikarzem PAP. W 1998 roku był redaktorem naczelnym „Naszego Dziennika”. W latach 1998-2004 był prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego.

Był zdeklarowanym obrońcą życia. Opowiadał się wyraźnie za zmianą obecnej ustawy aborcyjnej, zwanej „kompromisem”.

Świętej pamięci poseł Górski działał na rzecz intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Chciał też, by do konstytucji wpisano dewizę „Bóg, honor, ojczyzna”. Walczył również o Polaków na Kresach oraz deportowanych do Azji i ich potomków.

W ostatnich latach Artur Górski zmagał się z ciężką chorobą. – Podczas leczenia białaczki miałem bardzo silne bóle, wynikające z powikłań po chemii. I raczej pytałem o sens bólu, o to jak go dobrze spożytkować. Na szczęście był przymnie właściwy kapelan. Pomógł mi ofiarować ból: dzieciom nienarodzonym, konkretnym osobom potrzebującym wsparcia, ojczyźnie. A kiedy nie miałem konkretnej intencji ofiarowywałem ból Bogu, by dysponował nim wedle uznania– mówił Artur Górski „Naszemu Dziennikowi”. – Wszak ból to współuczestnictwo w męce ukrzyżowanego Chrystusa – dodał.

CWIK/Pch24.pl, naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.