Żytnia Ekstra obraża uczucia ofiar ZOMO

foto: fb.com
foto: fb.com

Internetowa strona reklamująca wódkę marki Żytnia Ekstra umieściła fotografię przedstawiającą zabitego przez ZOMO mężczyzny i towarzyszących mu demonstrantów. Zdjęcie okraszono niewybrednym komentarzem. Administrator przeprasza, lecz dla wielu ofiar komunistycznych służb to za mało.

„Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią” – taki podpis znalazł się pod fotografią autorstwa Krzysztofa Raczkowiaka. Na zdjęciu nie ma jednak imprezowiczów, lecz czterech działaczy „Solidarności”, którzy niosą ciało zabitego przed chwilą przyjaciela – Michała Adamowicza. 28-letni wówczas Adamowicz to jedna z wielu ofiar sierpnia 1982 r. Na zdjęciu widać przerażenie w oczach niosących ciało mężczyzn oraz zakrwawioną twarz ofiary. Jak widać, nie wystarczyło to autorowi wątpliwej reklamy, by zastanowić się, co przedstawia użyta przez niego fotografia. Zbulwersowane są ofiary zomowców i bliscy zamordowanych wtedy opozycjonistów, również autor zdjęcia nie może wyjść z szoku – zwłaszcza, że wykorzystano je bez jego zgody. – Jestem w szoku. Dowiedziałem się godzinę temu o tym, co się stało. Nie mogę zebrać myśli. Brakuje mi słów. Totalna głupota. Ja z czymś takim w całym swoim życiu się nie spotkałem. Można nie znać historii Polski, nie znać tej historii z Lubina, ale patrząc na tę fotografię, to w życiu bym nie myślał o tym, by to umieścić w takim kontekście – mówi Raczkowiak.

Internauci skrytykowali próbę wybrnięcia z sytuacji administratora strony Żytnia Ekstra, jak również treść oświadczenia firmy Polmos. Wezwano do bojkotu produktów marki. „Najsmutniejsze jest to, że przeszło to przez kilka może nawet kilkanaście osób i żadna z nich nie znała tego zdjęcia. Przecież to się działo jak ich jeszcze nie było na świecie, czyli w średniowieczu” – brzmi jeden z ironicznych komentarzy użytkowników Facebooka.

MGOT/kresy.pl, onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Żytnia Ekstra obraża uczucia ofiar ZOMO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.