Chrześcijanie walczą przeciwko ludobójcom

foto: YouTube
foto: YouTube

Pomijani przez wielkie media, nie mają prawie żadnego wsparcia finansowego ani politycznego. A mimo to działają, walczą, a swymi sukcesami wręcz zaskakują. W Syrii oraz w północnym Iraku istnieją zorganizowane grupy zbrojne złożone z chrześcijan. Ich głównym celem jest ochrona swoich wspólnot przed ludobójcami z ISIS oraz odbijanie zakładników.

Milicje składają się z różnych grup etnicznych: Chaldejczyków, Asyryjczyków, Arabów i Armeńczyków. Łączy ich wiara w ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Chrystusa. Na początku wojny w Syrii, wiele wspólnot chrześcijańskich otrzymało niewielkie uzbrojenie od rządu w celu obrony przed zbrodniami wojennymi ze strony islamistów, szczególnie ze strony sunnickich muzułmanów, którzy obecnie zasilają szeregi ISIS.

– Te oddziały bronią swoich terenów, są przygotowane do odpierania ataków z różnych stron, również Kurdów, którzy w tym regionie chcą wprowadzać swoje porządki. Jest to ważne psychologicznie: wreszcie ktoś nas może bronić. Znam osobiście kilku członków Sotoro [nazwa milicji chrześcijańskiej – red.], pilnują naszych osiedli, biorą udział w odbijaniu zakładników – tłumaczył już rok temu „Rzeczpospolitej” prof. Michael Abdalla.

Udział chrześcijańskich milicji, o ile nie jest spektakularny ze względu chociażby na brak ciężkiego sprzętu, nie jest w ogóle eksponowany. Mimo, że chrześcijańskie oddziały w założeniu mają być grupami samoobrony, to milicje brały udział w wielu dużych bitwach tak samo, jak chociażby Kurdowie, o których jednak mówi się cały czas. Miasto Tel Hamis w północno-wschodniej części kraju zostało odbite w głównej mierze przez chrześcijańską milicję. Chrześcijanie odbili również inne miasto w regionie, al-Hasaka.

CWIK/PanstwoChrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.