Hoga o Kaczyńskim: Człowiek całkowicie oderwany od rzeczywistości

Jacek Hoga, prezes fundacji Ad Arma w rozmowie z pch24.pl ostro skrytykował przepisy i podejście urzędników do broni w Polsce. Dosadnie ocenił też prezesa rządzącej socjalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosława Kaczyńskiego.

Zapytany o to, czy wie coś na temat prac zmieniających przepisy dotyczące broni czarnoprochowej, Jacek Hoga powiedział, że „dzieje się na pewno”.

– Ja zajmuje się tym w ramach prac fundacji Ad Arma. Rozmawiam na ten temat z przedstawicielami różnych frakcji sejmowych. Proces legislacyjny jest jednak niezwykle nieprzejrzysty, bardzo nieuczciwy intelektualnie. Rzecz jest oddana w ręce urzędników MSWiA, ludzi często bardzo niekompetentnych i takich, dla których merytoryczna argumentacja nie ma żadnego znaczenia – odpowiedział Hoga.

– Nie liczy się dla nich godziwość sprawy – istotna jest tylko opłacalność dla strony urzędowej – nawet nie rządowej, ale urzędowej – dodał prezes fundacji Ad Arma.

– Może urzędnicy patrzą też na stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, dla którego dostęp do broni to „sprawa marginalna”, a po broń sięgałyby, jak wcześniej cytowałem, szkodliwe „środowiska”? – zapytał prowadzący rozmowę dziennikarz Paweł Chmielewski.

– To pokazuje, w jakim państwie żyjemy. To człowiek całkowicie oderwany od rzeczywistości – stwierdził Hoga.

– Nigdy nie zapomnę, jak ponad 10 lat temu kiedy, pracowałem w sklepie z bronią przyszła do mnie młoda filigranowa kobieta, matka dwójki dzieci. Jej mąż zarabiał na emigracji na kredyt. Była przestraszona, ktoś dobijał jej się drugą noc do domu. Policja nie chciała pomóc, bo mówiła, że nie jest jej ochroniarzem. Przyszła do sklepu z bronią żeby bronić siebie i dzieci. Starałem się jej doradzić, ale to naprawdę traumatyczne przeżycie, bo miałem świadomość, że ta kobieta może móc tego użyć, a państwo nie dało jej możliwości, by kupiła sobie rewolwer czy strzelbę. Odarcie tej kobiety z prawa do obrony siebie i dzieci, odarcie jej męża z możliwości zapewnienia środków bezpieczeństwa rodzinie… To wielki krzyk o niegodziwości III Rzeczypospolitej – mówił.

Pełna rozmowa dostępna jest na stronie pch24.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.