Libijskie oddziały odbiły z rąk ISIS bazę lotniczą Ghardabiya

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Libijskim oddziałom udało się odbić z rąk dżihadystów bazę lotniczą Ghardybiya znajdującą się ok. 20 km od centrum Syrty. Ze strategicznego punktu widzenia było to bardzo ważne osiągnięcie. Dzięki temu Państwo Islamskie zostało odcięte od części tras zaopatrzeniowych.

Udaną ofensywę przeprowadziły libijskie oddziały, które wspierają rząd jedności narodowej. Odbita z rąk ISIS baza lotnicza Ghardybiya leży blisko zajmowanego przez nich miasta Syrta. Był to ważny punkt na trasach zaopatrzeniowych Państwa Islamskiego. W starciach zginęło trzech libijskich żołnierzy, a pięciu zostało rannych.

W tym samym czasie, podczas prowadzonych w Libii walk, samoloty bojowe USA rozpoczęły wczoraj drugi dzień nalotów na cele Państwa Islamskiego z lotniskowca USS Harry S. Truman, który znajduje się na Morzu Śródziemnym. Amerykanie nie potwierdzili czy atakowane cele znajdują się w Syrii czy w Iraku. Nie wiadomo jeszcze jakie straty w wyniku ostrzału ponieśli dżihadyści.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz