Irakijczycy weszli do centrum Faludży

foto: twitter.com/yes2iraq_
foto: twitter.com/yes2iraq_

Siły wojskowe wkroczyły do centrum Faludży. Na budynkach, które do niedawna zajmowali oficerowie z Państwa Islamskiego, zawieszono irackie flagi.

Dziś rano po intensywnych walkach irackie siły specjalne wkroczyły do centrum Faludży. Przejęty został rządowy kompleks budynków, który był wykorzystywany jako baza dowództwa Państwa Islamskiego. Wojskowi oczyszczają obecnie ulice z przydrożnych ładunków wybuchowych w okolicy centrum miasta. Irakijczycy jednak są ostrożni, ponieważ w najbliższej okolicy najpewniej wciąż ukrywają się islamiści. Podczas walk Irakijczycy wspierani byli przez amerykańskie lotnictwo.

Dżihadyści z ISIS nadal kontrolują większość miasta. Z Faludży uciekła zdecydowana większość mieszkańców ze względu na zaciekłe i krwawe starcia. Irackie siły prowadzą ofensywę wzdłuż głównej drogi prowadzącej ze wschodu na zachód miasta. Bagdad wydał też oświadczenie, że oddziały antyterrorystyczne otoczyły szpital miejski. Bitwa o Faludżę trwa od czterech tygodni. Ofensywę prowadzą wojska koalicji amerykańskiej, która jest wspierana w tej kampanii przez szyickie bojówki z Iranu.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz