Próba zamachu stanu czy wojna domowa? Część wojskowych w Wenezueli oficjalnie się zbuntowała. Maduro odcina dostęp do sieci (DRASTYCZNE WIDEO)

W Wenezueli rozpoczął się chaos. Juan Guaido ogłosił, że poparli go wojskowi w kraju i wkrótce legalny socjalistyczny dyktator Nicholas Maduro utraci władzę. Rząd odpowiada, że za Guaido opowiedziała się mała grupa wojskowych.

Opozycyjny socjalista Juan Guaido ogłosił o przed godz. 6 rano (11 czasu polskiego) że rozpoczęła się „końcowa faza” jego planu odsunięcia Maduro od władzy. Wezwał też Wenezuelczyków oraz armię do poparcia go, by „zakończyć uzurpację” obecnego prezydenta.

– Narodowe siły zbrojne podjęły właściwą decyzję i liczną na poparcie wenezuelskiego narodu – mówił Guaido w nagraniu wideo zamieszczonym na jego koncie na Twitterze. Towarzyszyło mu kilku wojskowych.

Ciężko ocenić, jak obecnie wygląda sytuacja w kraju. Rząd ogranicza jak tylko może dostęp do sieci, szczególnie mediów społecznościowych. Mimo tego pojawiają się kolejne nagrania. Wynika z nich, że siły wierne legalnemu prezydentowi używają siły wobec cywilów.

Nie wiadomo jeszcze, czy skończy się na zamieszkach, faktycznym zamachu stanu czy wojnie domowej.

nczas.com, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.