Świat się zbroi. Anglicy wysyłają żołnierzy na Arktykę. Boją się Rosjan

Wikimedia Commons

Prawie tysiąc brytyjskich żołnierzy wysłanych zostanie do Norwegii w rejon arktyczny. Brytyjski minister obrony zapowiedział, że to reakcja związana z obawami dotyczącymi możliwej agresji ze strony Rosji.

Gavin Williamson, brytyjski minister obrony w rozmowie z „Sunday Telegraph” powiedział, że rząd pracuje nad „strategią obrony Arktyki”. Jej częścią ma być utworzenie bazy wojskowej na północy Norwegii.

Williamson poinformował też, że londyński rząd zauważył decyzje Kremla o otwarciu baz wojskowych z czasów ZSRR. Ponadto odnotowane zostało „zwiększone tempo” działań rosyjskiej floty podwodnej.

– Gdybyśmy spojrzeli 10 lat wstecz, to zauważymy, że wiele osób myślało, iż używanie okrętów podwodnych na Dalekiej Północy, na północnym Atlantyku i zagrożenie, jakie z tego wynika, zniknęło wraz z upadkiem muru berlińskiego. Teraz jednak to naprawdę powróciło na pierwszy plan – powiedział Gavin Williamson. Dodał również, że Wielka Brytania „powinna zademonstrować, że jest tam [na Arktyce] obecna”.

Według obecnego planu, co roku ma być wysyłanych na północ Norwegii 800 brytyjskich komandosów przez następne 10 lat. Będą stacjonować tam wraz z amerykańskimi, holenderskimi i norweskimi żołnierzami.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.