Szef Sztabu Generalnego WP przestał być dowódcą SG? Hoga: To dokończenie niszczenia samodzielności armii (WIDEO)

– Od 1 grudnia Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, figura konstytucyjna, nie jest dowódcą Sztabu Generalnego. Przeszliśmy na ręczne sterowanie armią przez cywili – poinformował w Mediach Narodowych Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma. – To dokończenie niszczenia samodzielności, autonomii armii – stwierdził Hoga.

– Kilka dni temu, na mocy rozporządzenia ministra obrony narodowej, armia III RP przeszła „na bezpośrednie ręczne sterowanie przez niekompetentnych cywili”.

– Jest to data historyczna. Jeśli będą podręczniki historii Polski za 50 lat czy 100, to myślę, że ta data powinna tam się znaleźć i pewnie się znajdzie. Jest to dokończenie niszczenia samodzielności, autonomii armii w ramach państwa demokratycznego – ocenił Jacek Hoga.

Zwrócił także uwagę na „bardzo silne czynniki”, które „wpływają na kardy dowódcze Wojska Polskiego i na sposób myślenia żołnierzy WP”, jak np. „dowództwo wielonarodowego korpusu w Szczecinie”.

– Oprócz tego mamy narodową dywizję w ramach NATO, to też jest czynnik ponadnarodowy. To sprawia, że w sensie kariery czy własnej opłacalności, dostrzeganego profesjonalizmu, dla oficerów wyższych Wojska Polskiego zaczyna być ciekawe i intrygujące z perspektywy prywatnej angażowanie się w projekty, które osłabiają przywództwo, organizację Wojska Polskiego i podważają doktrynę opartą na Konstytucji RP, czyli nienaruszalności granic i nienaruszalności interesu państwa polskiego – podkreślił Hoga.

– Wszystko to w sumie może prowadzić do uwiądu samodzielnych zdolności, zwłaszcza na poziomie doktryny i przywództwa, co niestety możemy obserwować w przyśpieszonym tempie dzisiaj – kontynuował.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.