Wenezuela przygotowuje się do wojny. Maduro do żołnierzy: Bądźcie gotowi na amerykańską interwencję

Nicolas Maduro, skrajnie socjalistyczny prezydent Wenezueli zaapelował do armii, by była gotowa na wypadek amerykańskiej interwencji. W przemowie w bazie w stanie Cojedes wezwał, by „byli gotowi do obrony ojczyzny z bronią w ręku, jeśli pewnego dnia amerykańskie imperium poważy się dotknąć tego kraju, tej świętej ziemi”.

Nicholas Maduro w bazie w Cojedes/fot. YouTube/Luigino Bracci Roa – Situación en Venezuela

W Wenezueli wrze. Kilka dni temu uznawany przez większość Zachodu za przedstawiciela państwa Juan Guaido wraz z małą grupą wojskowych wezwał do obalenia Nicolasa Maduro. W efekcie rozpoczęły się zamieszki i brutalne starcia z demonstrantami. Sytuacja w kraju nie jest jasna, ponieważ w pierwszych kilkudziesięciu godzinach od zdarzenia rząd Maduro odcinał dostęp do sieci.

Prezydent Wenezueli oskarżył USA oraz Guaido o przygotowywanie zamachu stanu. – Jedność, spójność, dyscyplina, posłuszeństwo, podporządkowanie i maksymalna wierność konstytucji, partii, rewolucji i prawowitemu zwierzchnikowi sił zbrojnych – mówi wenezuelski socjalista w przemówieniu do żołnierzy.

W środę sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że USA są gotowe do akcji zbrojnej w Wenezueli, „jeśli będzie to konieczne do zatrzymania trwającego kryzysu politycznego w tym kraju”.

tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.