23 mln zł na premie dla pracowników resortu finansów od stycznia do sierpnia

„Fakt” poinformował, że od stycznia do sierpnia Ministerstwo Finansów przekazało 23 mln zł na premie dla urzędników. Redakcja podkreśla, że resort zasłynął w tym roku jedynie reformą podatkową.

„Fakt” powołuje się na interpelację poselską Barbary Dolniak z KO, z której wynika, że w okresie styczeń-sierpień ministerstwo przeznaczyło 23 mln zł na premie dla urzędników z tytułu „za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”.

– Nagrody przyznane zostały pracownikom za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, wybitne rezultaty uzyskane w ramach realizacji powierzonych zadań, ukończenie trudnych, nienormatywnych projektów, rzetelne i terminowe wykonywanie zadań w trudnych warunkach lub pod presją czasu, ponadnormatywne zaangażowanie, wyróżniającą się jakość pracy, kreatywność, determinację prowadzącą do osiągania wyznaczonych celów – podał wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Redakcja podkreśla, że żadne inne ministerstwo nie wydało w tym okresie tyle pieniędzy na dodatkowe nagrody. Ponadto „Fakt” pyta, czy premie przyznano za „naprawdę” nowego ładu Morawieckiego.

– Czekamy na komentarz resortu finansów w tej sprawie – napisano.

– Jak wynika z interpelacji poselskiej, tegoroczne wydatki na nagrody należą do jednych z najwyższych w czasie pandemii. W 2020 r. do urzędników trafiło ekstra 744 tys. zł, w 2021 r. – 42,2 mln zł. To nie wszystko. Resort finansów miał też oddzielną pulę dla funkcjonariuszy, którzy zasłużyli się „szczególnymi osiągnięciami”. Od stycznia do sierpnia 2022 r. trafiło do tej grupy pracowników ponad 2,4 mln zł – podkreślono.

fakt.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net