28 września 2023
Gospodarka i prawo

43-latek posiadał 15 ton „nielegalnego” węgla i narkotyki

W Wałbrzychu zatrzymano 43-letniego mężczyznę, który posiadał 15 ton nielegalnego urobku węglowego. W pomieszczeniu znajdowała się również profesjonalna kruszarka do węgla. Poza rzeczami związanymi z węglem, znaleziono również narkotyki. Służby sprawdzają mężczyznę pod kątem paserstwa.

Gdy rząd niszczy kraj, ludzie próbują sobie radzić na różne sposoby. 43-latek w Wałbrzychu zbierał węgiel nielegalnego pochodzenia. Policjanci ustalili, że składowisko znajduje się przy ul. Noworudzkiej. Teren wraz z zabudowaniami wynajmował wspomniany mężczyzna.

– Taki surowiec prawdopodobnie został wydobyty w sposób bezprawny z jednego z urobisk w okolicy – powiedział Marcin Świeży, oficer prasowy.

– Podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli 340 worków jutowych – a w nich 15 ton urobku węglowego – oraz profesjonalną kruszarkę do węgla – dodał.

Funkcjonariusze znaleźli także na miejscu duże ilości narkotyków. Chodzi m.in. o marihuanę, metaamfetaminę i tabletki MDMA. 43-latek został zatrzymany.

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu postawiła mężczyźnie zarzuty paserstwa oraz posiadania substancji psychotropowych i odurzających. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zarzuty mogą jeszcze ulec zmianie, jak zaznacza „Polsat News”. Funkcjonariusze sprawdzają, czy 43-latek tylko nielegalnie pozyskał węgiel, czy również go sprzedawał. Możliwe są również dalsze zatrzymania osób związanych z nielegalnym węglem.

polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net