16 kwietnia 2024
Gospodarka i prawoWiadomości

60-letni Włoch wygrał proces z Pfizerem. Produkt koncernu wywołał u niego uzależnienie od seksu i hazardu

60-letni obecnie Włoch wystąpił do koncernu Pfizer o odszkodowanie za wywołanie seksoholizmu oraz uzależnienia od hazardu przez produkt, który miał wyleczyć go z choroby Parkinsona. Był leczony preparatem w latach 2001-2005. Pfizer Italia musi wypłacić mężczyźnie 600 tys. euro odszkodowania.

W 1999 roku mieszkaniec Turynu otrzymał diagnozę o chorobie Parkinsona. W latach 2001-2005 leczył się produktem Pfizera.

– Krótko po rozpoczęciu leczenia u mężczyzny pojawiły się u niego niepożądane efekty. Okazało się, że zawarta w leku substancja organiczna może powodować patologiczną skłonność do hazardu i hiperseksualność, zwłaszcza u osób chorych na parkinsona – podaje rp.pl.

Wcześniej mężczyzna nigdy nie wchodził w hazard, nie kupował nawet zdrapek. Jego rodzice prowadzili punkt z loteriami, przez co ten miał okazję widzieć, do czego prowadzi uzależnienie od hazardu.

W efekcie niepożądanych objawów mężczyzna stracił pracę i doznał „znacznego uszczerbku na zdrowiu”. Wytoczył proces Pfizerowi, w którym pomogli mu prawnicy z firmy Ambrosio&Commodo.

– Pierwsze objawy pojawiły się kilka miesięcy po rozpoczęciu zażywania leku – powiedział Włoch biegłym. Przez pięć lat leczenia mężczyzna wyrobił m.in. 1802 jednorazowe karty kredytowe do gier hazardowych.

Sąd w Turynie w marcu ubiegłego roku uznał odpowiedzialność firmy Pfizer, zaś sąd apelacyjny w Mediolanie podtrzymał wyrok w piątek. Pfizer Italia został skazany na wypłatę ponad 600 tys. euro poszkodowanemu w ramach odszkodowania.

Adwokaci poszkodowanego nie negują skuteczności leku w walce z chorobą Parkinsona. Jednak zwrócili uwagę na to, że Pfizer nie poinformował należycie pacjenta o możliwych efektach ubocznych, choć były one już wcześniej znane.

Sędziowie uznali, że każda firma „musi wykazać się rygorystycznym przestrzeganiem wszystkich badań i protokołów wymaganych przez prawo przed wyprodukowaniem i wprowadzeniem leku do obrotu leku”. W związku z tym „musi musi wykazać, że dostarczyła odpowiednich informacji o możliwych niepożądanych skutkach leku, aktualizując je – jeśli to konieczne – w związku z postępem badań”. Tymczasem ulotka produktu Pfizera została zaktualizowana dopiero w 2007 roku.

rp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net